Plusy ogrzewania płaszczyznowego.


„Adieu klasyczne kaloryfery!” – chciałoby się wreszcie powiedzieć. Nie da się ukryć, że zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych znacznie wpłynęło na podniesienie jakości estetycznej tych miejsc. Teraz za przewodzenie ciepła po całym domu lub mieszkaniu nie odpowiada jedynie zespół przypadkowo łączonych ze soba rur, ale całe płaszczyzny, o których zdolnościach w pierwszej chwili można sobie nie zdawać sprawy do momentu, gdy własnymi dłońmi dotkniemy ocieplanej strefy ściennej czy podłogowej, a nawet sufitowej. Rozkład temperatury w pomieszeniach może być wreszcie równomierny, przestaniemy tym samym narzekać na zimno i na odmiennie pod względem intensywności ocieplane pomieszczenia. Przy ogrzewaniu płaszczyznowym pojawia się termin bezwładności cieplnej. Tam, gdzie się takie ogrzewanie montuje, spotykamy się także dość często z dużą częstotliwością stopniowego ocieplania temperatury oraz intensywnym wychładzaniem. Urządzenia automatyczne dobrane do obsługi cieplnej pomieszczeń nie mogą być tu więc przypadkowe. Ogrzewanie płaszczyznowe, aby działało co najmniej poprawnie, musi być wyposażone w szereg niezbędnych sterowników. Za włączanie lub wyłączanie kociołów grzewczych odpowiadają w systemie poszczególne moduły. Nowoczesne systemy płaszczyznowe do ogrzewania swoją popularność zawdzięczają wytężonej pracy producentów, którzy silnie biorą pod uwagę wszystkie wskazówki użytkowników, także te krytyczne. Na ich podstawie do wcześniej opracowanych sterowników ogrzewania dochodzą kolejne, stopniowo i adekwatnie do czasów obecnych wzbogacających systemy ogrzewające. To sprawia, że stają się one towarami na wskroś pożądanymi i w domowych gospodarstwach po prostu potrzebnymi. Dzięki regulatorom wprowadzonym do systemu można w skuteczny sposób operować temperaturą, dostosowując ją do potrzeb prywatnych oraz reszty domowników. Regulatory temperatury w nowoczesnych modelach ogrzewania płaszczyznowego moga przekraczać w tej chwili liczbę kilkunastu sztuk.

                Czy dzięki stosowaniu ogrzewania płaszczyznowego można zaoszczędzić koszty energii? Oczywiście, że tak! Po przeprowadzonych badaniach można przedstawić jasne wyniki, iż oszczędza się nawet do 40% energii – i to w samym sezonie grzewczym! W ogólnym rozrachunku to naprawdę sporo. System wyposażony jest także w ochronę zaworową, dzięki czemu możliwa jest cyrkulacja termostatyczna w obu sezonach, bez względu na pochłaniane zasoby energii. Teraz każdym pomieszczeniem we własnym domu możesz cieszyć się w indywidualny i niewymuszony sposób. Zaprogramujesz temperaturę poszczególnych pomieszczeń tak, aby była ona dopasowana do potrzeb każdego z członków rodziny. Dzięki temu nikt już nie będzie narzekał na nadmierne ciepło lub chłód.

                Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie płaszczyznowe postrzegane było jako luksus lub w najlepszym wypadku – rozrywka dla bogatych. Dzięki coraz korzystniejszym cenom za ten rodzaj ogrzewania na nowatorskie sposoby ocieplania wnętrz mieszkalnych decyduje się coraz więcej rodzin.

Jeżeli jesteś z Krakowa i nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego ogrzewania – sprawdź ofertę Perfekt Co, w których ofercie znajdują się m.in. instalacje grzewcze w Krakowie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty