Grzejniki do domu, czyli dbamy o ciepło na własną odpowiedzialność.


Komfort mieszkania mierzy się dzisiaj wedle różnorodnych kryteriów. Jednym z nich jest z pewnością dobór odpowiednich do otoczenia grzejników. Przede wszystkim powinny być funkcjonalne oraz wygodne w działaniu. Na szczęście doczekaliśmy obecnie czasów, gdy tradycyjne kaloryfery powoli odchodzą w niepamięć. Mimo solidnej wydajności można je zastąpić innymi, nieco bardziej pomysłowymi w formie oraz kształcie technicznymi rozwiązaniami. Kaloryfery przez długie lata szpeciły wygląd wielu polskich domów oraz mieszkań. Producenci nowoczesnych grzejników przez lata szukali godnych rozwiązań zastępczych, by ocieplanie wnętrz nie kojarzyło się już z formami topornymi i mało estetycznymi. Dziś nie wystarczy odwiedzać licznych forów budowlanych oraz hipermarketów. Trzeba dobrać odpowiednią formę grzewczą do własnego gustu oraz upodobań. Przed planowanym remontem warto więc rozejrzeć się wokół. To, że coś sprawia wrażenie super nowoczesnego, wcale nie oznacza, że nie da się tego zaadaptować we wnętrzach naszych polskich domów. Wystarczy odrobina pomysłowości i zwyczajna odwaga.

                Jeśli chcemy zakupić do domu grzejniki z aluminium, zadbajmy o to, by w łatwy sposób możliwe były do połączenia poszczególne ich części modułowe. Aluminiowe grzejniki reprezentują dizajn na zróżnicowanym poziomie, wśród nich wyróżnimy formy stylizowane na dane epoki. Wzornictwo może być bardzo wysmakowane, widać to zwłaszcza po grzejnikach pochodzących od włoskich producentów. Z kolei nie polecamy grzejników pochodzących z Chin. Są to zazwyczaj towary niskiej jakości, szwankujące już po roku działania i to w najlepszym wypadku. Każdy hydraulik potwierdza tą tezę na bazie własnych spostrzeżeń popartych wieloletnią praktyką zawodową.

                Grzejniki ze stali  mają zainstalowane konwektory, ale nie w każdym modelu. Dzięki temu klient sam może sobie dobrać odpowiedni dla niego typ grzejnika. Grzejniki płytowe dadzą się jasno ocenić na bazie pracy instalacji węglowej. Jeśli grzejnik będzie kiepskiej jakości – pojawią się ślady żółknięcia. Budowa grzejnika konwektorowego jest charakterystyczna. Tworzą go układy miedziane oraz aluminiowe. Jeśli chodzi o największą sprawność oraz wydajność, to właśnie grzejniki konwektorowe przewyższają w tej dziedzinie nie tylko aluminiowe, ale również te stworzone z typowej stali. Jedynym ich minusem jest poddawanie się mechanicznym odkształceniom po długotrwałym czasie użytkowania. Do tego dochodzi jeszcze pogorszenie stanu estetycznego przez nagminne odpadanie farcy oraz inne czynniki czysto techniczne. Grzejnik, tak jak każdy inny sprzęt używany przez lata, mają prawo ulegać presji czasu oraz eksploatacji. Zakładajmy więc w domach modele dobrych marek, by funkcjonowały i służyły nam przez lata. Dzięki temu nie będziemy przepłacali przy remontach. Nieniejszy artykuł nie powstał w celu, by zrobić złą passę danym producentum, ale żeby uczulić konsumentów na problem właściwego doboru grzejników do ich własnych mieszkań. Opinie producentów nie oddadzą całokształtu zalet grzejników jako produktów towarowych. Trzeba także wysłuchać ocen krytycznych.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty