Energia płynąca ze słońca ma sens!


Zanim zaczniecie projektowac dom swoich marzeń, zastanówcie się nad właściwą aranżacją światła dziennego w miejscu, gdzie upłynie Wam większa część życia. Promienie słoneczne oraz światło dzienne wiele wnoszą do ogolnego charakteru gospodarstwa domowego, o czym niestety wiele osób zapomina. Następstwem niedbałęgo projektowania przestrzeni mieszkalnych jest kiepski przepływ dziennego światła, co przekładać się będzie naturalnie na ogólne samopoczucie. Jeśli chcecie długo cieszyć się dobrym zdrowiem oraz pozytywnym podejściem do życia – nie szczędźcie dostępu do Waszych pomieszczeń energii słonecznej. Wprowadzi ona do pomieszczeń tyle światła, ile tylko będzie możliwe, pod warunkiem, że świadomie zaprojektujecie okna wraz z ich ułożeniem. Skąd ta wiedza? Poparta została dziesiątkami doświadczeń  w wielu środowiskach pracy, nie tylko biurowej. Dowiedziono, że dzięki zwiększonej dawce promieni słonecznych przeciętny pracownik wykonuje swoje obowiązki szybciej oraz sprawniej. Gwałtownie szybuje w górę także wskaźnik wydajności pracy, niezależnie od płci. Nieważne, czy mamy do czynienia z biurem, czy też z pomieszczeniem o charakterze typowo mieszkalnym, najważniejszy jest komfort oraz odpowiednie nasłonecznienie. Duże i przestronne okna to podstawa. Słońce, odbywając swój rytualny spacer po nieboskłonie powinno w nieprzerwany sposób „podglądać” wnętrze naszego biura czy też domu. W ten sposób otrzymamy optymalne nasłonecznienie dla środowiska naszego bytowania lub pracy. Usytuowanie działki budowlanej, na której stanie w przyszłości dom ma także duże znaczenie. Według zasad architektonicznych oraz feng – shui, sypialnię urządzamy po wschodniej stronie projektowanego domu. Ma to ogromne znaczenie, budząc się będziemy wypoczęci i gotowi natychmiastowo do działania.

                Pokoje do życia dziennego zajmować mogą zachodnią część domu. Pokoje nastolatków oraz dzieci najbardziej potrzebują dynamicznego nasłonecznienia. Warto więc zaprojektować je tak, aby w „godzinach słonecznego szczytu” optymalnie światło słoneczne padało właśnie na te strefy. Z pewnością odbije się to na zdolnościach do nauki, koncentracji oraz ogólnej kondycji młodzieży. Nie zapominajmy także o zimie, czyli czasie, gdy wielu z nas narzeka na pogorszenie samopoczucia oraz kondycji psychicznej. Można kupić specjalne okna, dzięki którym podwyższy się temperatura w domu, a my nie będziemy się czuli zanadto przytłoczeni szarością za oknem. Słońce wszak pracuje także w zimie, tylko że z nieco mniej intensywną mocą.

                Nie poleca się stawiać domów w oparciu o przypadkowe i nieprzemyślane projekty, nie biorące pod uwagę usytuowania okien oraz ich wielkości. Takie projekty już na samym początku bywają skazane na porażkę. Warto dla inspiracji także przejrzeć najnowsze katalogi, prezentujące najkorzystniejsze rozwiązania z dziedziny architektury oraz współczesnych rozwiązań technicznych w oparciu o parametry naturalne. Dom zazwyczaj buduje się raz w życiu i warto, by był urządzony w zgodzie z potrzebami naszego ciała, które zawsze jest naturalnym doradcą.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane posty